KSZTAŁTKI WIEŃCOWE

Pustaki szalunkowe

CHARAKTERYSTYKA STROPU

Kształtki wieńcowe (pustaki szalunkowe) zapewniają znaczne usprawnienie prac budowlanych, wpływając na skrócenie czasu realizacji inwestycji i redukcji ponoszonych kosztów. Eliminują prace związane z deskowanie. Zwiększają poziom bezpieczeństwa na budowie.

Zapewniają równomierny rozkład obciążeń. Poprawiają estetykę wykonania wieńca. Ułatwiają i przyśpieszają prace budowlane. Redukują koszty inwestycyjne; Zapewniają uzyskanie równomiernej powierzchni od licu muru.

Dla przyspieszenia i ułatwienia prac budowlanych oferujemy także szeroką ofertę pustaków szalunkowych (kształtek wieńcowych), dzięki którym eliminujemy konieczność deskowania przed zalaniem wieńca. Pustaki szalunkowe służą do jedno lub dwustronnego oparcia stropu (kształtki typu L i C). a także do poprowadzenia wieńca, np. przy klatce schodowej (kształtka typu U). Kolejną zaletą pustaków szalunkowych jest to, że uzyskujemy równą powierzchnię pod oparcie stropu, dzięki czemu nie musimy wykonywać wylewek ani podmurówek.

Pierwszy rodzaj pustaków, czyli L, można zastosować w przypadku stropów o wysokościach 15; 20; 24; 26,5; 30; 32 lub 34 cm. Kształtki wieńcowe zbudowane są z keramzytu, wytrzymałego materiału, o dobrej izolacji termicznej. Podobnie jest w kształtkach typu C i U, które nie mają określonej wysokości stropy, do którego powinny być zastosowane, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Pierwsze występują w czterech szerokościach, 18, 24, 30 i 36 cm, co pozwala na dokładne dopasowanie elementów do konstrukcji budynku. Natomiast kształtki typu U można spotkać jedynie w szerokości 24 cm, długości 25 cm oraz wysokości wynoszącej 24 lub 31 cm. Pustaki narożnikowe różnią się od siebie jedynie wysokością, która może wynosić odpowiednio: 22; 27; 31; 33,5; 37 oraz 41 cm. Długość i szerokość w każdym wariancie jest taka sama i wynosi 36 cm.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ? CIĘŻKO PODJĄĆ CI DECYZJĘ?

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy dopasować Ci odpowiedni produkt i usługę do Twoich potrzeb!