NADPROŻA SBN

Nadproża strunobetonowe

CHARAKTERYSTYKA STROPU

Oprócz systemów stropowych istotnymi elementami budowy są także nadproża, które trzeba wykonać nad otworami drzwiowymi czy okiennymi przed przystąpieniem do układania stropu. W tym wypadku warto sięgnąć po cieszące się coraz większą popularnością prefabrykowane nadproża strunobetonowe SBN, które są dużo bardziej wytrzymałe od klasycznych nadproży szalowanych i wylewanych na budowie,

czy też półprefabrykatów, jak nadproża typu L-19.W odróżnieniu od tych rozwiązań, nadproża SBN są gotowym elementem, który wystarczy umieścić w otworze okiennym/drzwiowym. Po zamontowaniu, nadproże posiada już swoją docelową nośność, dzięki czemu od razu można kontynuować prace budowlane.

Prace budowlane przyśpiesza także użycie oferowanych przez Konbet nadproży strunobetonowych SBN. Można je wykorzystać jako elementy zamykające od góry otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian oraz w przesklepieniach otworów drzwiowych w ścianach działowych.

 

Nadproża strunobetonowe SBN nie wymagają dozbrajania, a ich lita konstrukcja eliminuje konieczność zalewania betonem. W praktyce oznacza to możliwość kontynuowania prac murarskich zaraz po wbudowaniu nadproży.

Oprócz systemów stropowych istotnymi elementami budowy są także nadproża, które trzeba wykonać nad otworami drzwiowymi czy okiennymi przed przystąpieniem do układania stropu. W tym wypadku warto sięgnąć po cieszące się coraz większą popularnością prefabrykowane nadproża strunobetonowe SBN, które są dużo bardziej wytrzymałe od klasycznych nadproży szalowanych i wylewanych na budowie, czy też półprefabrykatów, jak nadproża typu L-19.W odróżnieniu od tych rozwiązań, nadproża SBN są gotowym elementem, który wystarczy umieścić w otworze okiennym/drzwiowym. Po zamontowaniu, nadproże posiada już swoją docelową nośność, dzięki czemu od razu można kontynuować prace budowlane.

Nie wymagają spinania jak w przypadku L-19; nie wymagają zalewania betonem; są lżejsze od tradycyjnych nadproży o kształcie L; szybki i łatwy montaż; duża wytrzymałość; oszczędność czasu

Uwaga. Każda deklarowana rozpiętość nadproży strunobetonowych oferowana przez nas posiada certyfikaty dopuszczające produkt do sprzedaży i stosowania w budownictwie.

Nadproże strunobetonowe SBN 72/120

Wysokość:

72 mm

Szerokość:

120 mm

Rozpiętość:

Od 1,2 m do 2,1 m*

Klasa betonu:

C40/50

 

Nadproże strunobetonowe SBN 72/180

Wysokość:

72 mm

Szerokość:

180 mm

Rozpiętość:

Od 1,2 m do 2,4 m*

Klasa betonu:

C40/50

 

Nadproża strunobetonowe SBN 100/120

Wysokość:

100 mm

Szerokość:

120 mm

Rozpiętość:

Od 1,2 m do 2,4 m*

Klasa betonu:

C40/50

 

Nadproża strunobetonowe SBN 120/120

Wysokość:

120 mm

Szerokość:

120 mm

Rozpiętość:

Od 2,7** – 4,2 m

Klasa betonu:

C40/50

*dla większych rozpiętości towar dostępny na zamówienie
**przy rozpiętościach poniżej 2,7 m towar dostępny na zamówienie

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ? CIĘŻKO PODJĄĆ CI DECYZJĘ?

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy dopasować Ci odpowiedni produkt i usługę do Twoich potrzeb!